רבים הם הדיונים והוויכוחים המשותפים במשך שלושת העשורים האחרונים אודות תפקידה של פינת אוכל, אשר נחשבת מזה שכבר הימים לסוג מסוים של סמל שמביע זכות או עושר. יש שיאמרו שהיא איבדה מהדרתה, שהיא שריד עתיק לזכר הזמנים שבהם כל בני המשפחה התקבצו לכל ארוחה ביתית יחדיו. יש שנאחזים בפינת האוכל בתור חלל לקבל קרובי משפחה וחברים טובים לרגל אירועים מיוחדים. אבל כיום יש תחושה של קאם בק אמתי, ורבים הם הנוהגים להתכנס מסביב לפינת האוכל במהלך היום.

מה קרה לפינת אוכל בעקבות חדירתה של מגפת הקורונה?

למרות דברינו, שלאורם פינת אוכל עשתה לאחרונה קאם בק אמתי, עם חדירת נגיף הקורונה לחיינו, בשל ההכרח לעבוד מהבית, יותר ויותר משפחות הפכו את פינת האוכל שלהם לסוג של פינת עבודה. כל זה שם את פינת האוכל הרשמית בצד, בעודה אמורה למלא תפקיד חדש בחיי רבים. שאלת מיליון הדולר – האם פינת האוכל יכולה לחזור לתפקיד המקורי שלה, האם היא תחזור להיות המרכז שמאגד את חיי המשפחה? באופן עקרוני, התשובה בהחלט חיובית. ניתן ליישם בפינת האוכל את שתי המטרות, בזמן המתאים היא תשמש בתור חדר עבודה, ובזמן של ארוחות משפחתיות, היא תחזור לשמש בתור פינת האוכל המשפחתית. התקופה המאתגרת הזאת מהווה רגע מכונן בהיסטוריה של עיצוב פנים, מה שאילץ רבים וטובים לשקול שוב איך הבית שלהם יתפקד, והן האם הקונספט הפתוח ששלט בנוף המרהיב כה המון שנים עדיין בר קיימא, ולפינת האוכל יש חלק אינטגרלי במענה על השאלות האלו. אם יש דבר שאותו בתקופה האחרונה הבינו בני האדם, זה החשיבות של חוסר בפינת אוכל. יותר ויותר אנשים מחליטים לחזור למתכונת הישנה והאהובה.

האם רכישה ועיצוב של פינת אוכל טומנים בחובם הרבה הוצאות כספיות?

באופן כללי, רכישה ועיצוב של פינת אוכל בהחלט טומנם בחובה הרבה הוצאות כספיות, ובשל כך היא חייבת להיות יותר רב תכליתית. לשם המחשה, רכישה של שולחן מעץ וכמה כיסאות מעץ לפינת האוכל מסוגלים לנפח באופן ניכר את מסגרת התקציב שלכם. כמו כן, לפעמים יש מי שיבחר בעיצוב מרהיב על הקירות, על מנת שפינת האוכל תיראה קצת יותר אקסקלוסיבית, מה שיגבה עוד הוצאה כספית ניכרת. על מנת שלא ליצור מקום פטריארכלי קודר, אפשר בהחלט לוותר על השולחן של פינת האוכל המסורתי והגדול, ולהפוך את המקום ליותר אינטימי, על ידי הצבה של שולחן בית קפה לשניים, ביחד עם פינה לשם קריאה.

By admin